Larisuca2006 Larisuca2006 18-03-2018 Matematică a fost răspuns Dina a cumparat 3,5 kg de mere si 2kg de rosii , platind, in total 24 de lei. Luca a cumparat 7 kg de mere si 1,5 kg de rosi platind in total 35,5. Cat costa 1 kg de rosii respectiv 1 kg de mere?