Vossen17 Vossen17 14-03-2018 Matematică a fost răspuns Dina a cumparat 3,5 kg de mere si 2 kg de rosii, platind in total 24 de lei. Luca a cumpărat 7 kg de mere si 1,5 kg de rosii, platind in total 35,5 lei. Cat costa 1 kg de rosii și 1 kg de mere?