👤
Trivale
a fost răspuns

Maria a cumpărat 3 caiete si 4 pixuri care au costat 20 de lei ,iar Razvan a cuparat 3 caiete si 6 pixuri care au costat 2 lei .Stiind ca au cuparat produse de același fel,afla cat costa un caiet si un pix ,si un caiet. Va rog sa mă ajutați.