Răspuns :
8×4 = 32 lei a cheltuit Dan
8:4 = 2 lei costă un caiet
32:2 = 16 caiete a cumpărat Dan
16+4 = 20 caiete în total
8:4 = 2 lei costă un caiet
32:2 = 16 caiete a cumpărat Dan
16+4 = 20 caiete în total