👤

Pentru 4 acadele si 3 ciocolate,mama a platit 20 de lei. In alta zi a cumparat 4 acadele si 5 ciocolate si a platit 28 de lei. Cat costa o acadea? Dar o ciocolata?
Problema trebuie pusa in exercitiu
Plss
Dau 20 de puncte +coroana+multumesc!
E urgent!!!