👤
a fost răspuns

Cumpărând 2 kg de mere și 5 kg de pere achiți 19 lei.La o săptămână cumperi 5 kg de mere și 10 kg de pere și achiți 40 lei.Cat costa un kg de mere și un kg de pere? (Metoda comaratiei)