👤
a fost răspuns




Pentru orele de educație fizica sau cumpărat 10 mingi și șase corzi în semestrul | , care au costat 162 de lei , iar în semestrul al II lea patru mingi și trei corzi , de același fel , care au costat 72 lei. Care este prețul unui mingi ?Dar al unui corzi ?
Prin metoda comparatiei.