Mariadanci81 Mariadanci81 06-03-2018 Matematică a fost răspuns De la o cofetarie maia a cumparat doua inghetate si patru prajituri care costa 26 lei . In alta zi la aceleasi preturi a cumparat doua inghetate si 6 prajituri de acelasi fel cu primele platind 34 lei. Cati lei costa inghetata? Dar prajitura?