👤
Nicolatri72
a fost răspuns

Iulian a cumparat trei inghetate si doua sucuri, platind 16 lei. Adrian a cumparat 4 inghetate si 3 sucuri , pa care a platit 23 lei. Ce pret are fiecare din cele 2 produse?