Adrianacoroiu2p4d47m Adrianacoroiu2p4d47m 03-03-2018 Matematică a fost răspuns Tata a platit pentru 5 săpunuri si 7 paste de dinti 78 lei.A constatat ca putea cumpara 3 săpunuri cu pretul unei singure paste de dinti.Care este pretul de vanzare al fiecarui produs?