Răspuns :
2 kg banane .... 3 kg portocale .... 19 lei
4 kg banane .... 2 kg portocale .... 26 lei \ :2
________________________________
2 kg banane .... 3 kg portocale .... 19 lei
2 kg banane .... 1 kg portocale .... 13 lei
________________________________
3 kg portocale-1 kg portocale=19-13 lei
2 kg portocale=6 lei
1 kg portocale =6:2=3 lei
2 kg banane=13-3=10 lei
1 kg banane=10:2=5 lei
4 kg banane .... 2 kg portocale .... 26 lei \ :2
________________________________
2 kg banane .... 3 kg portocale .... 19 lei
2 kg banane .... 1 kg portocale .... 13 lei
________________________________
3 kg portocale-1 kg portocale=19-13 lei
2 kg portocale=6 lei
1 kg portocale =6:2=3 lei
2 kg banane=13-3=10 lei
1 kg banane=10:2=5 lei
2 kg banane ...........3 kg portocale...................19 lei
4 kgbanane.............2 kg portocale...................26 lei
4kg babane.............6 kg portocale.....................38 lei
4 kg banane.............2 kg portocale................. ...26 lei
scadem___________________________________________
0................................4 kg portocale.......................12 lei
1kg portocale........................12/4=3 lei
4 kg banane..............2x3lei portocale..............................26 lei
4kg banane...................20 lei
1kg banane ...................5 lei
4 kgbanane.............2 kg portocale...................26 lei
4kg babane.............6 kg portocale.....................38 lei
4 kg banane.............2 kg portocale................. ...26 lei
scadem___________________________________________
0................................4 kg portocale.......................12 lei
1kg portocale........................12/4=3 lei
4 kg banane..............2x3lei portocale..............................26 lei
4kg banane...................20 lei
1kg banane ...................5 lei