👤
IonelaSefer
a fost răspuns

De la o cofetărie,Maria a cumparat 2 inghetate și 4 prăjituri,platind 26 lei.În altă zi ,la aceleași preturi,a cumparat 2 inghetate si 6 prăjituri de același fel cu primele,plătind 34 lei.Câti lei costa inghetata? Dar prajitura?