1.) a+b = 27,45 a - b= 11,8 a, B = ? 2.) 3a = 1,2 + 17 a= ? 3.) a = 3,(3) + 8,4 a = ? 4.) Un elev cumpără 4 pixuri și 3 stilouri plătind 78 de lei. Dacă prețul unui pix = 3,6 lei, determinați prețul stiloului. Vă rog frumos este urgent și chiar îmi trebuie Acum!!! Dau coronița! Urgent!