Croitorucatalip4to65 Croitorucatalip4to65 28-02-2018 Matematică a fost răspuns Un elev a calculat că 7 caiete și 3 pixuri costau 21 900 lei. Un caiet costă cu 1 300 lei mai puțin decât un pix. Să se afle cât costă fiecare obiect. Metoda comparației...Va rog!!