👤
a fost răspuns

Dragoș și Daria fac cumparaturi de același fel. Dragoș cumpara 2kg de mere si 5kg de pere, plătind 26 lei. Daria cumpara 6kg de mere si 7kg de pere, platind 46lei.
Cât costă un kg de mere? Dar un kg de pere?