De la o cofetărie Maria a cumpărat două inghetate si 4prajituri platind 26 lei .in alta zi la aceași preturi a cumpărat două inghetate si 6 prăjituri de același fel cu primele platind 34 lei Câți lei costă înghețata?dar prăjitura?
Va rog repede SI e metoda comparației si sa fie cu intrebari