👤
a fost răspuns

De la o Cofetărie ,Maria cumpara doua înghețate și 4 prăjitu , plătind 26 lei .In alta zi la aceeași prețuri ,a cumparat doua înghețate și 6 prăjituri de același fel cu primele , plătind 34 lei Cîti lei costa înghețată dar prăjitura