👤
Esterutzaa
a fost răspuns

La un magazin s au adus 1024 kg de mere in prima zi s-a vandut un sfert,a doua zi jumatate din intreaga cantitate iar a treia zi restil.Stiind ca 1 kg de mere costa 3 lei afla cat s-a incasat in fiecare zi! *CU PLAN DE REZOLVARE(INTREBARI)*