Alessiapopescu0202 Alessiapopescu0202 14-02-2018 Matematică a fost răspuns am cumpărat 3 înghețate și 5 ciocolate plătind 5 RON pentru 3 înghețate și 3 ciocolate am plătite și 9 RON Cât costă înghețată Cât costă o ciocolată prin metoda comparatiei