CristinaAndreuca CristinaAndreuca 18-01-2015 Matematică a fost răspuns Pentru 6 litri de ulei ,4 kg de malai si 10 kg de rosii s-a platit 72 de lei. Daca 1 litru de ulei costa 4,50 lei, iar 1 kg de rosii costa 3,30 lei, calculati pretul unui kilogram de malai.Cu rezolvare.