ArdelBaa ArdelBaa 09-02-2018 Matematică a fost răspuns daiana a cumparat mere de 3 feluri 5kg a 2 lei/kg , 2kg a 2,5 lei/kg 3kg a 3 lei/kg calculati pretul mediu platit de daiana pentru un kg de mere