Motanel2 Motanel2 31-01-2018 Matematică a fost răspuns intrand intr-un magazin un antrenor vrea sa cumpere niste patine. daca va cumpara 3 perechi de patine ii va ramane rest 106 lei, daca cumpara 4 perechi ii mai trebuie 400 lei. cat costa o pereche de patine