BalcPaul BalcPaul 28-01-2018 Matematică a fost răspuns Pentru 3 litri de ulai, 2 kg de malai si 5 kg de rosii s-a platit suma de 36 lai. Stiind ca un litru de ulei costa 4,95 lei, iar un kg de rosii costa 3,25 lei, calculati pretul unui kg de malai.