La un magazin s-au adus 1024 kg de mere. In prima zi s-a vandut un sfert,a doua zi jumatatedin intreaga cantitate,iat a trea zi restul.Stiind ca 1 kg de mere costa 3 lei,afla cat s-a incasat in fiecare zi
1. 1 zi=1024:4=256 2zi =256:2=128 3 zi =1024-[256+128]=640 in prima zi =256x3=768 lei in a doua zi=128x3=384 lei in a treia zi=640x3=1920 sper ca te-am ajutat !!!!!!1