Răspuns :
Daca 4 acadele costa 8 lei atunci: 1 acafea costa de 4 ori mai putin , adica 2 lei. Daca 1 acadea costa 2 lei atunci 6 acadele costa de 6 ori mai mult adica 12 lei.
8-4=4 6-4=2 4+2=6 si acuma calculezi si tu ca eu le fac cu capul si cu mintea dc e verifici ca e posibil sa ma fi grabit si am calculat gresit 6x2=12