Buna cine poate sa ma ajute si pe mine ,trebuie sa compun o problema despre caiete de mate si dictando cu numerele 20 lei si cu 4 lei mai mult am economisit
Afla cat costa un caiet de mate și unul dictando Amândouă au același preț Eliza a cumpărat 10 caiete de mate cu20 lei si 2 caiete dictando cu 4 lei