Răspuns :
cu cati l s-a vandut mai mult in a2a zi?
92-84=8l
cat costa un l de lapte?
40:8=5 lei
92-84=8l
cat costa un l de lapte?
40:8=5 lei
92 de litri - 84 de litri = 8 litri (lapte)
40:8 = 5 lei un litru de lapte
R: 5 lei un litru
Sper ca te-am ajutat!!
40:8 = 5 lei un litru de lapte
R: 5 lei un litru
Sper ca te-am ajutat!!