Răspuns :
11kg banane costa 36*11=396
iar 14kg de lamai costa 348*14=476
adunate costa 872 de lei
iar 10 kg de lamai si 10 kg de banane costa 10* (34+36)= 10*70=700 de lei
iar 14kg de lamai costa 348*14=476
adunate costa 872 de lei
iar 10 kg de lamai si 10 kg de banane costa 10* (34+36)= 10*70=700 de lei
11 kg banane costa 11*36=396
14 kg lamai costa 14*34=476
10 kg lamai costa 10*34=340
10 kg banane costa 10*36=360
14 kg lamai costa 14*34=476
10 kg lamai costa 10*34=340
10 kg banane costa 10*36=360