Elenastoicap21l0e Elenastoicap21l0e 04-01-2018 Matematică a fost răspuns rezolvati-mi si mie va rog problema urmatoare un kilogram de cozonac costa cat 3 kilograme de bezele. Maria cumpara 4 kg de bezele si un cozonac de 2 kg, platind in total 70 lei. Cat costa 1 kg de cozonac? Dar unul de bezele?