Pentru 98 kg de rosii s-a platit suma de 784 lei.
Cat s-ar fi platit in plus daca s-ar fi cumparat 125 kg de rosii?
Plss REPEDEE AM NEVOIE DE AJUTORRR!!!!
98kg rosii= 784lei 1kg rosii= 784:98= 8 lei ,deci pentru 125 kg va plati 125kgx8 lei= 1000 lei si ar fi platit in plus 1000-784= 216 lei deci va plati 216 lei in plus