Tiby2006 Tiby2006 13-12-2017 Matematică a fost răspuns Pentru sala de mese a scolii s-au cumparat 12 scaune si 7 masute platindu-se 320 de lei stiind ca 4 scaune costa cat 3 masute. Afla pretul fiecaruia . Dar va rog pri segmente .