Flricutza Flricutza 12-12-2017 Matematică a fost răspuns Carmen a cumpărat 4 kg de banane și 6 kg de portocale plătind 78 de lei.Cat a costat un kg de banane dacă un kg de portocale costa 7 Lei? Mulțumesc