Uman2 Uman2 11-12-2017 Matematică a fost răspuns ajuutoorrr. rezolvati problema cu plan prin 2 metode. ana a cumparat 3 pixuri la pretul de 2 lei, iar dan a cumparat 5 pixuri la acelasi pret. cit costa in total cumparaturile copiilor?