MiaValente MiaValente 10-12-2017 Matematică a fost răspuns Daca 2 pâini costa cat 3 cornuri , 9 cornuri costa cat 20 de napolitane , 4 napolitane cat 15 turte iar 3 turte cat 8 bomboane , aflați care bomboane se pot cumpăra cu prețul a 3 pâini?REPEDE VA ROG!!E pentru TEZA!