Virgilpantiru Virgilpantiru 12-01-2015 Matematică a fost răspuns Pentru o gradinita s-au cumparat 5 lenjerii si 5 paturi care au costats 395 lei.O patura costa cu 29 lei mai mult.Cat costa fiecare?