Răspuns :
Rezolvare
1)Cat costa un caiet?
105 lei :7=15 lei (un caiet)
2)Cat costa 4 caiete?
15 lei×4=60 lei (4 caiete)
Raspuns : 60 lei
1)Cat costa un caiet?
105 lei :7=15 lei (un caiet)
2)Cat costa 4 caiete?
15 lei×4=60 lei (4 caiete)
Raspuns : 60 lei