Denissimama2006 Denissimama2006 30-11-2017 Matematică a fost răspuns Patru kilograme de mere si trei kilograme de capsune costa 30 de lei. Doua kilograme de mere si 5 kilograme de capsune costa 36 lei .Cat costa un kilogram de mere si cat costa in kilogram de capsune ? URGENT !!!!!!!!!!!!!!