Răspuns :
pai se dubleaza numarul de cost adica de la 8 lei cu 4 Kg la 16 lei cu 8 Kg
1kg...?lei
4kg...8lei
8kg...?lei
R-re
8lei :4kg=2lei( 1kg)
8gk•2lei=16lei(8kg)
R.s:8kg de mere costa 16lei
4kg...8lei
8kg...?lei
R-re
8lei :4kg=2lei( 1kg)
8gk•2lei=16lei(8kg)
R.s:8kg de mere costa 16lei