SalKfJociMineCraft SalKfJociMineCraft 27-11-2017 Matematică a fost răspuns In tabelul alaturat este prezentata oferta unui aprozar pentru cateva produse. PRODUS: Pretul / 1 Kg Rosii 5 lei Castraveti 3 lei Fasole lata 12 lei Capsuni 6 lei Calculati suma de bani necesara achizitionarii a 3kg de rosii , 2 kg de castraveti , 2kg de fasole lata si 3kg de capsuni.