Răspuns :
prietena ai a platit 8 lei deoarece 20lei= 5kg x 4 lei si kg e 4 lei
20÷5=4 (lei costa un kg de mere)
4×2=8 (lei a platit prietena ei)
4×2=8 (lei a platit prietena ei)