4kg mere........,,,,5kg pere......,,,,,,,35lei/ X7
7kg mere............3kg pere..............44lei/X4
28 kg mere.........35 kg pere.....,,,,,,245lei
28 kg mere.........12 kg pere..........176 lei. Le scădem
23kg pere....... 69 lei
1kg pere...,.....69:23= 3 lei
4 kg mere..........35 lei- 15 lei= 20 lei
1kg mere........20:4= 5 lei