Mirunamaria30ozklm8 Mirunamaria30ozklm8 17-11-2017 Matematică a fost răspuns Un kilogram de mere costa 2 lei , unul de pere costa 3 lei si unul de caise costa 4 lei . Pe un kg de fructe ,Ana a dat 23 de lei si a cumparat si mere si pere si caise . Care e numarul maixim de kg de caise pe care le poate cumpara ?