Aamoga76 Aamoga76 16-11-2017 Matematică a fost răspuns 4 kg de mere si 5 kg de pere costa 35 de lei.7 kg de mere si 3 kg de pere costa 44 de lei .cat costa cate un kg din fiecare fruct?