Ady179 Ady179 16-11-2017 Matematică a fost răspuns Pentru 42 kg de visine si mere s-au incadat 151 lei. Daca un kg de visine costa 4 lei si un kg de mere costa 3 lei, atunci cate kg de visine si cate kg de mere au fost vandute