👤
a fost răspuns

intr-un camion s-au incarcat 57 lazi de mere a cate 11 kg fiecare si 28 lazi de nuci a cate 25 kg fiecare. Stiind ca 1 kg de mere costa 6 lei si 1 kg de nuci costa 10 lei. aflati care costa mai mult si cu cat?