Mariairina18oz9csf Mariairina18oz9csf 11-11-2017 Matematică a fost răspuns 3 kg mere si 2 kg pere costa 34 lei,iar 2 kg mere si 3 kg capsuni costa 36 lei. Cat costa un kg pere?