👤
Bla16
a fost răspuns

3 caiete si 5 pixuri costa 47 de lei .8 caiete si 3 pixuri costa 53 de lei .Un elev cumpara 9 obiecte de acest fel pt care plateste 42 de lei .cate caiete si cate pixuri cumpara elevul? dau coronita