👤
Mariaeboss
a fost răspuns

La un magazin s-au vândut 68 de lazi a cate 35 de kilograme de mere si 128 de lazi a cate 45 de kilograme de pere.Daca un kilogram de merecosta 3 lei si kilograme de pere costa 6 lei,afla ce valuare s-a încasat.