Iorgulescuflorbebe Iorgulescuflorbebe 07-11-2017 Matematică a fost răspuns La o brutarie s-au vandut,intr-o ora ,5 chifle si 8 covrigi,care au costat 18 lei,iar in ora urmatoare,25 chifle si 12 covrigi,pentru care s-au incasat 62 lei.Care este pretul de vanzare pentru covrigi? pt. clasa a V-a