RO Study
👤
Olly6
Olly6
04-11-2017
Matematică
a fost răspuns
probleme cu reduceri la unitate
Răspuns :
Scolarel11
Scolarel11
09-11-2017
3 kg mere costa 15 lei. cat costa 7 kg mere?
15:3=5(lei un kg mere)
5*7=35(lei 7 kg mere)
Answer Link
VEDEȚI TOATE RĂSPUNSURILE ( 49+ )
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Alte intrebari
A+c =6b Va Rog Ajutati-ma Repede La Acest Exercitiu
Ce Reprezintă Din Punct De Vedere Morfologic "afara-i Toamna"
Alin S-a Născut În 2001. Prietenul Lui, Mihnea S-a Născut În 2003. a)Aflați Câți Ani Are Alin Și Mihnea Acum! (2015) b)Aflati Peste Câți Ani Va Face Alin 17 Ani
Am De Raspuns La Urmatoarele Intrebari: 1) How Would You Can Describe The Nature All Around You? 2) What Does Nature Give Us Every Day? 3) Where Can You Go To S
Se Considera Numerele 23a35 Si 2b714 Cu Bara Deasupra.Inlocuiti Pe A Si B Cu Cifre,astfel Incat: a)primul Numar Sa Fie Mai Mare Decat Al Doilea b)primul Numar S
Calculati 15+23+10x[107+43-(106-16x6)x10 dau Coronita multumesc
Dau Coroana sinonimele De La pusca camera ban imi Trebuie Doua La Fiecare Urgent
(x+2)^2=16 Va Rog Ma Puteti Ajuta?
Efectueaza Intr-o Anumita Ordine 100-11+10=........ (35+36)-(7+8)=..... 94-(0+9+26)=....... va Rog Daca Puteti Sa Imi Explicati Cum Ati Facut Dau Coroana
Cum Se Scrie 10 000 In Cifre Romane